Armetal A.Ş.

ÇATIŞMALARA NEDEN OLAN MİNERALLER POLİTİKASI

ÇATIŞMALARA NEDEN OLAN MİNERALLER POLİTİKASI

AMAÇ

22 Ağustos 2012 tarihinde, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (“SEC”), ABD Dodd-Frank Wall Street Reformu ve Tüketiciyi Koruma Yasası’nın 1502 sayılı Çatışma Madeni Raporlama Zorunluluğu’nın uygulanmasına ilişkin nihai kuralı onayladı. Kural, bazı SEC raporları hazırlayan şirketlerin ürettikleri veya ürettikleri sözleşmelerin, ürünlerinin üretimi veya işlevselliği için gerekli olan “çakışma mineralleri” içerip içermediğini açıklamalarını gerektirir. Kuralda tanımlandığı gibi, çakışma mineralleri arasında kasiterit (kalay), kolumbit-tantalit (tantal), wolframit (tungsten), altın ve türevleri bulunur. ABD Dışişleri Bakanı, çatışma minerallerinin Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve çevresindeki dokuz ülkede (“DRC”) çatışmaları finanse ettiğini belirlemiştir. Armetal Makine Metal  San. Ve Tic. AŞ. (“ARMETAL”), sosyal açıdan sorumlu bir tedarik zinciri sürdürmeyi taahhüt eder ve materyallerini Armetal'in insan haklarına, dürüstlüğüne ve çevresel sorumluluğa saygı gösterme değerlerini paylaşan şirketlerden tedarik etmeye çaba gösterir. Bu nedenle Armetal, bu değerleri daha da arttırmak ve SEC çakışma mineralleri kuralına uyumu sağlamak için bu politikayı yayınlamaktadır.

POLİTİKA

Armetal , faaliyetlerini çatışan minerallerle ilgili yürürlükteki tüm yasa ve düzenlemelere uygun bir şekilde yürütmeyi taahhüt eder. Armetal’in DRC Çatışmasız olarak doğrulanmayan çatışan mineralleri içeren herhangi bir ürün, bileşen ya da materyalleri bilerek satın almaktan kaçınmak politikasıdır. Armetal, kalay, tantal, tungsten veya altın (“3TG”) 'ı doğrudan eriticilerden veya madenlerden satın almaz. Armetal, bu politika şartlarına göre farkındalık ve uyum sağlamak için tedarikçileriyle birlikte çalışır.

RAPORLAMA

Armetal, bu bilgileri müşterilerinin ve diğer paydaşların kullanımına sunmanın önemini biliyor. Bu nedenle Armetal, her yıl SEC çakışma mineralleri kuralının yürürlükte kaldığı endüstri standardı Çatışma Mineralleri Raporlama Şablonunu (“CMRT”) güncellemek için tedarikçi bilgilerini toplar. Bu politika ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa, lütfen info@armetal.com.tr ile iletişime geçin.

 

Müşterilerimiz
Sultan Orhan Mah.1176/2 Sk. No:6 41400 Gebze/Kocaeli Tel: +90 262 644 57 04 (pbx) E-mail: info@armetal.com.tr